استاد عشقم امروز جلسه اخر کلاسش بود. گفت برای ترم دیگه کلاس برنداشتم. گفت تا یک سال میخوام بشینم کنج عزلت نظریه پردازی کنم. همه خندیدیم. اما من میگم واقعی گفت، واقعا میخواد نظریه پردازی کنه. گفتم استاد مثه ترم هفتی ها با ما هم بیاین تا ترم هفت ترمای دیگه رو کلاس نگیرید. گفت میدونم تا الانم یه پرونده برام تشکیل دادن

امروز از انسان متعالی گفت. تعالی انسان در چیه؟ گفتم نهایتش اینه که مفیدباشیم برا جامعه و خودمون. گفت اره. ولی اخر بحث گفت ولی یه تعالی هست که برای همه هست، ولی ولش کن نمیگم. نگفت. اون چیه؟

حرفاشو نمیتونم برا همه و همه جا تعریف کنم ولی بذار اینیکی رو تعریف کنم. یه بچه داره دوسال و چند ماه. زنش هم بارداره هشت ماهه. گفت من از دبیرستان همه میدونن قسم جلاله ام این بود، به جون چارتا بچم. حالا زنم میگه تو ته تقاری منو حساب نکردی یعنی چی؟ یعنی پنج تا بچه. فکر نکنم بیشتر از اینم بشه بدش بیاد. دیگه دلایل و اهداف و برنامه هاش بماند که قصه سر دراز دارد

میدونی، بنظرم تکلیفش با خیلی چیزا روشنه. خیلی چیزای اساسی براش ثابت شده و دیگه میدونه موضعش کجا و چطوریه. با اینکه خیلی منعطفه و هر نقدی رو بی طرفانه میشنوه و پاسخ میده و فکر میکنه. هی فکر میکنم چقققدر دوست دارم اینجوری باشم. که یه چیزایی رو بدونم، بدونم که میخوام با فلان مسئله چیکار کنم که هدفم براش چیه که دقیقا برنامه چیه که میخوام چجوری مدیریتش کنم. نگفتم تکلیفش با همه چی، گفتم با خیلی چیزای اساسی. بی منطق نیستم که بگم نعوذ بالله خداست.

اول کلاس خواست درس بده گفت خیلی خسته اید نصفتون هم نیومدن، من خسته نیستم ولی اینجوری افسرده میشم. شما بگین چیکار کنیم همون کارو کنیم. درس رو بیخیال شد و فقط چند صفحه اسلاید. الان امتحان ترمش از ده دوازده صفحه اسلاید پاور پوینته ولی عین خیالش نیست و ماهم عین خیالمون نیست. خیلی چیزا یاد داده که تو کتابای تعریف شده ی دانشگاه نیست. اول شروع کرد یه چیزایی رو تعریف کنه مام اروم گوش میدادیم که بالاخره داد من رفت هوا، ذوق کرد و اومد جلو گفت اخ من همش فامیلی شمارو یادم میره. گفتم. گفت اون هفته نبودین نه؟ گفتم نه. گفت چیزی نشد بحثی نکردیم. اسم منو یادش نیست ولی یادش میمونه که همش دادم رو در میاره ????

تعالی انسان؟

تیکه انداختن کار مشاور نیست. اگه میخوای مشاور بشی تیکه ننداز. از الان تمرین کن

اگه بازی نمیکنی و با بچه ها همبازی نیستی بدرد مشاوره نمیخوری

برای مشاوره ازدواج حق نداری به کسی بگی که بدرد زندگی نمیخوره

تو هیچی نیستی

تو سطل آشغال مردمی ولی حواست باشه آشغال تحویل مردم ندی

تو هیچی نمیدونی

تعالی انسان؟

موقع خداحافظی گفت، برید بگردید ببینید انسان چیه، انسان اونچیزی نیست که ما فکر میکنیم، دنبال این باشید که بفهمید انسان چیه

نمیگم اون انسانه و من و تو نیستیم، میگم اون خوب میدونه که دنبال چیه

حسرت میخورم. حتی یکم ترسیدم. که نکنه تعالی من اینی که فکر میکنم نیست. اصن من چی فکر میکنم مگه؟ نکنه هیچوقت حتی به اون تعالی نزدیک هم نشم؟ میترسم. باز شک کردم به همه چیز به انتخابم به رویاهام به ارزوهوم به هدفام به تلاشام به احساسم به موقعیتم به همه اونچه بدست اوردم و دنبال بدست اوردنشم.

میگه اگه تعادل باشه حرکتی نمیشه، هوش هم پیشرفت نمیکنه به تعالی هم نمیرسی. میگه باید بی تعادلی باشه که بری دنبال تعادل و هوشت زیاد بشه.الان این ترس و حسرت و شکی که دارم بی تعادلیه. که خیلی همراهمه که خیلی تکرار میشه. انگار باید مدام به خودم اثبات کنم مدام جلو و جلوتر برم و بگم دیدی میشه دیدی درست اومدی. ولی هربار با شدت بیشتر شک کنم که نکنه اشتباهه و باز برم جلو که ببینم اشتباهه یا درست. الانم باید برم جلو. باید این آزمونایی که از بچه ها باید بگیرم رو بگیرم و ببینم میتونم یا نه ببینم هنوز به هیجان میام یا نه ببینم اشتباهه یا درست

خواستم یادم بمونه که اول ترم دیگه بهش پیام بدم ببینم کدوم دانشگاه کلاس داره، چون گفت فقط یه دانشگاه یه کلاس برداشتم، که خودمو هرهفته برسونم اون دانشگاه و اون کلاس، اما پشیپون شدم. باید دل کندن و ازدست دادن رو یاد بگیرم. قرار نیست همه آدمای خوب رو کنار خودم نگه دارم. قرار نیست همه چیز رو تا بینهایت داشته باشمو همین طور قرار نیست هر آدم خوبی رو که دیدم بخوام که مثه اون آدم همونشکلی خوب باشم.وگرنه من باید هم فیلسوف بشم هم عارف بشم هم مشاور بشم هم نقاش بشم هم موزیسین بشم هم قهرمان ورزشی بشم هم هنرمند مینا بشم  و و و 

خدابهمرات استاد عشقم. خدا میدونه که چه کردی با من تو این یه ترم????

خیلی ,انسان ,ببینم ,گفتم ,تعالی ,کلاس ,قرار نیست ,صفحه اسلاید ,ببینم اشتباهه ,چیزای اساسی ,خیلی چیزای ,خیلی چیزای اساسی منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

dorranketab عبدالعلی روان پاک پایان تی تی کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد بولشت Londonmvauzyum3 house